O PRZEDSZKOLU RAMOWY ROZKŁAD DNIA PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO PROGRAMY REALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2023/2024 STATUT PRZEDSZKOLA MISJA PRZEDSZKOLA WIZJA PRZEDSZKOLA

O PRZEDSZKOLU

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W GRUPIE 3 -LATKÓW

PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 4 W KOLNIE

(8:00 – 13:00 realizacja postawy programowej)

7:00 – 8:00

8:00 – 8:30

Zabawy integrujące grupę, zabawy w kole. Ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia poranne. Czynności porządkowe w sali, doskonalenie czynności samoobsługowych w łazience. Przygotowanie do śniadania.

8:30 – 8:50

Śniadanie.

8:50 – 9:00

Czynności higieniczne po śniadaniu, przygotowanie do zajęć.

9:00 – 10:30

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą: zajęcia dydaktyczne programowe, zajęcia wyzwalające aktywności dzieci w różnych obszarach rozwoju (fizyczny, emocjonalny, społeczny, poznawczy).

10:30 – 11:00

Spacery, obserwacje przyrodnicze, zabawy dowolne na świeżym powietrzu. W razie niekorzystnej pogody, gry i zabawy swobodne lub organizowane w sali, zabawy wyzwalające aktywności dzieci, ćwiczenia graficzne, utrwalenie poznanych wierszy i piosenek. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej.

11:00 – 11:30

Przygotowanie do obiadu – czynności porządkowe, higieniczne.

11:30 – 12:00

Obiad. Doskonalenie umiejętności estetycznego spożywania posiłków, kulturalnego zachowania się przy stole.

12:00 – 14:00

Czynności higieniczno-porządkowe po obiedzie, przygotowanie do odpoczynku. Odpoczynek po obiedzie, słuchanie muzyki relaksacyjnej, słuchanie bajek, utworów literackich dla dzieci czytanych przez nauczyciela oraz odtwarzanie słuchowisk dla dzieci. Zabawy relaksujące sprzyjające wyciszeniu.

14:00 – 14:30

Zabawy ruchowe i taneczne w sali. Zabawy dowolne dzieci oraz organizowane przez nauczyciela rozwijające kompetencje kluczowe i usprawniające umiejętności dzieci. Przygotowanie do podwieczorku.

14:30 – 14:45

Podwieczorek.

14:45 – 15:00

Czynności higieniczne, porządkowe po podwieczorku.

15:00 – 16:00

Rozchodzenie się dzieci. Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci, praca indywidualna z dziećmi. Pobyt na świeżym powietrzu. Kontakty indywidualne nauczycieli z rodzicami.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W GRUPIE 4 -LATKÓW

PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 4 W KOLNIE

(8:00 – 13:00 realizacja postawy programowej)

7:00 – 8:00

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy służące realizacji pomysłów dzieci, zabawy w kącikach, gry indywidualne według potrzeb i zainteresowań wychowanków, praca indywidualna z dziećmi. Przygotowanie pomocy do zajęć i zabaw wspólnie z dziećmi. Ćwiczenia poranne.

8:00 – 8:30

8:30 – 8:50

Śniadanie.

8:50 – 9:00

Czynności higieniczne po śniadaniu, przygotowanie do zajęć.

9:00 – 10:30

10:30 – 11:00

11:00 – 11:30

Przygotowanie do obiadu – czynności porządkowe, higieniczne.

11:30 – 12:00

12:00 – 13:00

13:00 – 14:30

i usprawniające umiejętności dzieci. Przygotowanie do podwieczorku.

14:30 – 14:45

Podwieczorek.

14:45 – 15:00

Czynności higieniczne, porządkowe po podwieczorku.

15:00 – 16:00